Data publikacji: 2018-01-02     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci w ciągu kilku ostatnich dni zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. Policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 200 gramów marihuany. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków za co może im grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec jednego z nich, 24-letniego mieszkańca Gdańska, prokurator na wniosek Policji zastosował dozór.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku postanowili sprawdzić pewnego gdańszczanina, co do którego mieli informację, że wrócił do przestępczego procederu i może posiadać narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły się. W miniony czwartek, wieczorem policjanci przy pomocy psa do wyszukiwania środków odurzających przeszukali mieszkanie 24-latka. Policjanci zabezpieczyli w sumie blisko 120 gramów narkotyków, wagę elektroniczną oraz kilka telefonów komórkowych, które mężczyzna ukrył w szafkach kuchennych. Znalezione narkotyki policjanci przekazali do badań laboratoryjnych, które potwierdziły, że jest to marihuana.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W miniony weekend 24- latek usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a prokurator na wniosek Policji zastosował wobec 24-latka dozór. Za to przestępstwo mężczyźnie może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejne blisko 80 gramów marihuany znaleźli kryminalni ze Śródmieścia podczas kontroli samochodu należącego do 20-latka z Gdańska. Zatrzymany przez policjantów młody mężczyzna ukrył środki odurzające w bagażniku swojego auta.

W minioną sobotę mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo zgodnie z zapisami w ustawie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.