Data publikacji: 2017-12-28     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Oficer dyżurny razem z pracownikiem Policji z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali wczoraj w nocy na gorącym uczynku pijanego chuligana, który pięścią wybił szybę w drzwiach wejściowych do komendy. Teraz mężczyzna za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. Może mu grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Wczoraj w nocy kilka minut po godzinie pierwszej, w czasie obchodu budynku komendy oficer dyżurny usłyszał dźwięk tłuczonego szkła. Policjant schodząc ze schodów zauważył mężczyznę, który wyciągał rękę przez wybitą szybę z drzwi wejściowych do budynku i zaczął uciekać. Oficer dyżurny razem z pracownikiem punktu informacji komendy natychmiast wybiegli za uciekającym sprawcą.

Po kilkuset metrach pościgu oficer dyżurny dogonił, obezwładnił i zatrzymał wandala. Policjant i pracownik komendy udzielili sprawcy pomocy przedmedycznej opatrując mu okaleczoną dłoń.

Zatrzymany 36-latek oprócz tego, że był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wdychanym powietrzu był również osobą poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu.

Policjanci oszacowali straty na ponad 400 złotych dlatego 36-latek odpowie przed sądem za wykroczenie. Wczoraj po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty, 36-latkowi może grozić teraz kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.