Data publikacji: 2017-12-22     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Gdy policjanci chcieli zatrzymać do kontroli jadącego „wężykiem” rowerzystę, ten zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jest nie tylko pijany ale i poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego.

Ostatniej nocy patrolujących ulicę Grunwaldzką policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Gdańsku, zaniepokoił mężczyzna jadący rowerem. Miał wyraźne problemy z prowadzeniem roweru, jechał od osi jezdni do pobocza. Taki styl jazdy wzbudził w policjantach przekonanie, że kierujący może być nietrzeźwy. Mundurowi postanowili zatrzymać rowerzystę do kontroli. 22-letni mieszkaniec powiatu Słupskiego na widok radiowozu porzucił rower i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę.

Kierującego poddano badaniu stanu trzeźwości. Badanie wykazało, że 22-latek miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia ponad rocznej kary pozbawienia wolności. Nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego wydał Sąd Rejonowy w Słupsku.

Mężczyzna zgodnie z nakazem sądowym został umieszczony w areszcie śledczym. Za kierowanie rowerem po użyciu alkoholu otrzymał 300 złotowy mandat karny.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.