Data publikacji: 2017-12-22     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Od 28 listopada do 17 grudnia trwały działania "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo". Podczas trwania kampanii policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Gdańscy policjanci ruchu drogowego od 28 listopada do 17 grudnia prowadzili wzmożone kontrole pojazdów w związku z kampanią ,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Podczas działań policjanci przeprowadzili 47 kontroli pojazdów pod kątem prawidłowości oświetlenia w samochodach. 19 kierowców ukarano za nieprawidłowe oświetlenie, a 44 straciło dowody rejestracyjne. 

Montowanie ksenonów w reflektorach przystosowanych do żarówek konwencjonalnych, niesprawności instalacji elektrycznej czy też nieprawidłowe ustawiania świateł, to najczęstsze usterki oświetlenia ujawniane przez policjantów ruchu drogowego podczas wspomnianych działań.

Przypominamy, że prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zwłaszcza podczas zimowej aury.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.