Data publikacji: 2017-12-21     Jednostka: Referat interwencyjny KMP w Gdańsku

Wczoraj oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który swoim stylem jazdy powodował zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz pieszych. Zgłaszające interwencję osoby podejrzewały że kierowca może być pijany. Dzięki natychmiastowej reakcji świadków zdarzenia 22- letni mieszkaniec Gdańska został ujęty i przekazany w ręce policjantów. Kierowca miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 15.15 oficer dyżurny dostał zgłoszenie o tym, że przy ul. Turystycznej świadkowie ujęli nietrzeźwego kierowcę, któremu uniemożliwili dalszą jazdę odbierając mu kluczyki od auta i blokując jego pojazd na zapleczu jednego z budynków, za który wjechał mężczyzna podczas próby ucieczki.

Na miejsce oficer dyżurny skierował najbliższy patrol. Policjanci, którzy przyjechali na interwencję w rozmowie ze świadkami ustalili, że kierowca samochodu marki Daewoo, 22-letni mieszkaniec Gdańska kilka minut wcześniej jechał z dużą prędkością, hamował i ruszał z piskiem opon, zjeżdżał bez powodu do zewnętrznej krawędzi jezdni powodując zagrożenie dla osób stojących na przystanku autobusowym.

Policjanci sprawdzili alkomatem trzeźwość kierowcy, urządzenie wykazało, że mieszkaniec Gdańska ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali 22-latkowi uprawnienia do kierowania. Wkrótce za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci bardzo dziękują świadkom dwóm kobietom i mężczyźnie, za zdecydowaną postawę, szybką reakcję na przestępstwo. Dzięki zgłaszającym interwencję być może nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Mundurowi przypominają: Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i dla naszych bliskich. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.