Data publikacji: 2017-12-20     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku wzbogacili się o sześć nowych radiowozów. Nowe pojazdy zostały pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu. Z pewnością poprawią one warunki służby funkcjonariuszy. Przełoży się to także na wzmocnieniu poczucia bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

Dziś o godz. 12 w Komisariacie Policji nr 2 w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. W wydarzeniu udział wziął Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek, który podziękował obecnym na uroczystości przedstawicielom władz miasta oraz kapelan pomorskich policjantów ks. Bogusław Głodowski.

Gmina Miasta Gdańska i Komenda Główna Policji przekazały środki na zakup czterech samochodów, w układzie finansowania 50 na 50. Ostatecznie po rozliczeniu dotacji przez policję z budżetu miasta przekazano na ten cel 140 tys. zł. W porozumieniu między gdańskim magistratem a policją określono cel zakupu pojazdów: dwa na potrzeby obsługi zgłoszeń z monitoringu wizyjnego, dwa na obsługę pozostałych zgłoszeń obsługiwanych przez policję. Dodatkowo dwa pojazdy typu van zakupiła komenda główna. 

Wśród zakupionych nowych radiowozów są cztery pojazdy marki Opel Astra oraz dwa pojazdy marki VW T6. Są to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.