Data publikacji: 2017-12-18     Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku


21 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem usłyszał 39-letni mężczyzna poszukiwany przez policjantów. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości ponieważ sądy wystawiły za nim listy gończe. Dzisiaj policjanci przewiozą zatrzymanego do aresztu, w którym spędzi najbliższe dwa lata. Za kradzież z włamaniem popełnioną w warunkach recydywy może mu teraz grozić do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu na Oruni, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniami osób ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości na podstawie własnych informacji zatrzymali ukrywającego się przed nimi 39-letniego mężczyznę.

Za 39-latkiem sądy wystawiły trzy listy gończe m.in. za kradzieże z włamaniem. Ponadto mężczyzna był podejrzewany o to, że w okresie od początku 2016 roku do końca listopada tego roku włamał się do 21 piwnic na terenie miasta skąd kradł wszystko co można było spieniężyć m.in. rowery, elektronarzędzia, koła samochodowe.

 Policjanci mieli dość utrudnione zadanie żeby go zatrzymać, ponieważ mężczyzna często zmieniał swoje miejsca pobytu, nie miał stałego miejsca zameldowania.

Dzięki determinacji policjantów i ich dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego mężczyzna został zatrzymany w miniony piątek w jednym z mieszkań na terenie miasta. 39-latek został doprowadzony do radiowozu i przewieziony do policyjnego aresztu.

W miniony weekend usłyszał 21 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem do piwnic, do których się przyznał. Za te przestępstwa popełnione w warunkach recydywy mężczyźnie może grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Na razie 39-latek zgodnie z wystawionymi za nim listami gończymi najbliższe dwa lata spędzi w więzieniu.
Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.