Data publikacji: 2017-12-18     Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku

W miniony weekend zarzut pobicia usłyszało dwóch mieszkańców Torunia, którzy w jednym z klubów pobili innego mężczyznę. Dzięki szybkiej interwencji policjantów z ogniwa patrolowo interwencyjnego sprawcy zostali zatrzymani kilka minut po zdarzeniu. Za pobicie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec mężczyzn zastosował dozór.

15 grudnia br. około godz. 2.40 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że na ul.Do Studzienki, przed jednym z lokali leży człowiek. Na miejsce skierowano najbliższy patrol policjantów. Podczas gdy obecna na miejscu załoga pogotowia udzielała pokrzywdzonemu pomocy mundurowi ustalali przebieg tego zdarzenia.

W trakcie rozmów ze świadkami ustalono, że mężczyzna został pobity przez nieznane osoby które zaatakowały go w jednym z klubów. Następnie awantura przeniosła się przed lokal. Sprawcy po tym jak usłyszeli, że na miejsce zostali wezwani policjanci, uciekli z miejsca zdarzenia pozostawiając pokrzywdzonego na chodniku.

Policjanci po uzyskaniu rysopisów sprawców zorientowali się, że mężczyzn o tym wyglądzie mijali na ul. Miszewskiego podczas dojazdu na interwencję. Funkcjonariusze zaczęli szukać sprawców, których zatrzymali kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia. Mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. W miniony weekend dwóch 22- latków z Torunia usłyszało zarzut pobicia za co może im grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator po zapoznaniu się z zebranym przez policjantów materiałem dowodowym zastosował wobec nich dozór.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.