Data publikacji: 2017-12-11     Jednostka: Wydział Prewencji KMP w Gdańsku

W piątkową noc odbyło się Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych organizowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Gdańscy policjanci po raz kolejny włączyli się w tą akcję. W realizacji przedsięwzięcia funkcjonariusze współpracowali m.in. z innymi służbami mundurowymi, przedstawicielami władz miasta, wolontariuszami i pracownikami socjalnymi.

W nocy 8/9 grudnia 2017 roku w całym kraju odbyła się akcja liczenia osób bezdomnych. Gdańscy policjanci wspólnie z innymi służbami mundurowymi, przedstawicielami władz miasta, wolontariuszami i pracownikami socjalnymi włączyli się w to przedsięwzięcie. Akcję, która odbywa się co dwa lata, zorganizowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W trakcie badania policjanci sprawdzali miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, w tym m.in. piwnice, wiaty śmietnikowe, altany i pustostany. Funkcjonariusze czuwali również nad bezpieczeństwem osób uczestniczących w badaniu oraz sprawdzali, czy bezpieczeństwo osób bezdomnych nie jest zagrożone. Wszystkim napotkanym osobom przekazywano informacje na temat placówek i instytucji, do których mogą zwrócić się o pomoc.

Celem przedsięwzięcia jest nie tylko weryfikacja zjawiska i jego skali, ale również badanie lokalnych potrzeb w zakresie działań w tym obszarze.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.