Data publikacji: 2017-12-11     Jednostka: Komisariat Policji VIII w Gdańsku

Funkcjonariusze z komisariatu na Suchaninie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wytwarzanie amunicji i posiadanie broni palnej oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia.  Siedem jednostek broni myśliwskiej, różnych części składowych broni palnej oraz ponad 13 tysięcy sztuk amunicji policjanci znaleźli podczas przeszukania piwnicy należącej do 54-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci postawili mu zarzut nielegalnego wytwarzania amunicji co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia za co może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.  Zatrzymany 54-latek został doprowadzony do prokuratora, który zastosował wobec niego dozór.

W miniony czwartek dzielnicowi z komisariatu na Suchaninie udzielali asysty przy czynnościach, komornikowi urzędu skarbowego w jednym z domów na terenie miasta. Podczas przeszukania domu 54-letniego mieszkańca Gdańska oraz piwnicy policjanci znaleźli w niej 7 jednostek broni palnej m. in. dubeltówki, sztucery, karabiny. Zabezpieczono również różne części składowe broni palnej,blisko 13300 sztuk amunicji do broni palnej różnego kalibru oraz narzędzia do wytwarzania amunicji m. in. matrycy, urządzenia do dawkowania i odmierzania prochu.

Policjanci zatrzymali 54-latka pod zarzutem nielegalnego wytwarzania i posiadania broni i amunicji. Na miejsce przyjechali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu badań broni i balistyki z laboratorium kryminalistycznego, którzy po przeprowadzeniu  wstępnych oględzin zewnętrznych przedmiotów zabezpieczyli je do dalszych badań.

54-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci postawili mężczyźnie zarzut nielegalnego wytwarzania amunicji co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia za co może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.  

Komendant Komisariatu VIII w Gdańsku skierował wniosek do prokuratora o wystąpienie do sądu rejonowego o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec zatrzymanego mężczyzny. 54-latek został doprowadzony do prokuratora, który po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec niego dozór.

 Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk- Wrzeszcz.


 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.