Data publikacji: 2017-12-08     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wczoraj policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący fordem 63- letni mieszkaniec Gdańska nie zauważył pieszej przechodzącej przez pasy w wyniku czego doszło do potrącenia. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 14- letnia dziewczynka została odwieziona do szpitala.


 Wczoraj o godzinie 7 rano policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że przy ul. Otomińskiej na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia kobiety. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na interwencję ustalili że 63- letni kierowca forda zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i nie zauważył przechodzącego przez przejście dla pieszych 14-letniej dziewczyny, czego konsekwencją było jej potrącenie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Funkcjonariusze na miejscu interwencji wykonali oględziny i szkic miejsca wypadku drogowego. Ponadto w związku z tym, że kierujący fordem popełnił wykroczenie lub przestępstwo, za które może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Pokrzywdzona decyzją załogi pogotowia została odwieziona do szpitala.

Policjanci po raz kolejny chcą przypomnieć kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych i kierowania się zasadą ograniczonego zaufania. 

Apelujemy: 

-zwolnij widząc znak przejścia, które nawet jest puste,
-pamiętaj, że pieszy będący już na pasach ma bezwzględne 
pierwszeństwo, dotyczy to także sytuacji, kiedy pieszy jest po naszej lewej stronie, przed osią jezdni, 
-nie wolno wyprzedzać innego pojazdu na przejściu lub przed nim, 
-nie wolno omijać pojazdu stojącego przed przejściem, który przepuszcza pieszych, 
-osoba niepełnosprawna ma prawo nie zdążyć przejść przez jezdnię na jednym zielonym świetle, więc zatrzymaj się, by ją przepuścić 
-pamiętaj że pieszy uderzony przez auto, zawsze jest bez szans.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.