Data publikacji: 2017-12-08     Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 31-latka podejrzanego o włamanie do garażu i kradzież opon o wartości tysiąca złotych. Dzisiaj mieszkaniec Gdańska usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem , za to przestępstwo może mu grozić do 10lat pozbawienia wolności. Policjanci zawnioskowali do prokuratora o objęcie mężczyzny dozorem.

6 grudnia około godziny 10 policjanci otrzymali informację o kradzieży z włamaniem, do garażu, z którego sprawca ukradł opony samochodowe o wartości tysiąca złotych.

Oficer dyżurny na miejsce interwencji skierował najbliższe patrole. Podczas gdy policjanci szukali sprawcy tego przestępstwa, na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy przeprowadzili policyjne oględziny i zabezpieczyli ślady pozostawione przez włamywacza. 

Dzięki konkretnym informacjom przekazanym przez świadków oraz rozmowom z pokrzywdzonymi funkcjonariusze bardzo szybko ustalili i zatrzymali sprawce tego przestępstwa. 31-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany przez policjantów z ogniwa interwencyjnego dwie godziny po włamaniu w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Dzisiaj 31-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do garażu, za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas pracy nad sprawą ustalili ponadto, że zatrzymany przez nich mężczyzna kierował wobec swoich najbliższych groźby karalne oraz znęcał się nad swoją zoną. Potwierdził to zebrany przez policjantów materiał dowodowy na podstawie którego 31-latek usłyszał dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych za o może mu grozić do dwóch lat pozbawienia wolności oraz znęcania się. Za to przestępstwa może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratora, policjanci zawnioskują o dozór dla niego oraz o zakaz zbliżania się do rodziny.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.