Data publikacji: 2017-12-06     Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku

Policjanci z Wrzeszcza ustalili i zatrzymali sprawców włamania do jednego z klubów studenckich. Łupem złodziei padł wówczas sprzęt elektroniczny o łącznej wartości około 2000 złotych. Policjanci odzyskali ukradzione rzeczy a złodziejom niebawem zostaną postawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Wrzeszcza zostali powiadomieni o tym, że w nocy ktoś włamał się do jednego z lokali studenckich. Sprawca wypchnął okno, wszedł do środka i ukradł z wnętrza klubu wzmacniacz sceniczny, projektor multimedialny oraz drobny sprzęt elektroniczny o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

Sprawę szybko wyjaśnili kryminalni z komisariatu przy ul. Białej w Gdańsku. Funkcjonariusze ustalili, że za kradzieżą z włamaniem do klubu studenckiego stoi najprawdopodobniej dwóch mieszkańców Gdańska. W miniony poniedziałek we Wrzeszczu policjanci zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu 36- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. Wczoraj wieczorem w ręce policjantów trafił drugi sprawca tego przestępstwa 42- letni mieszkaniec miasta.

Policjanci przeszukali mieszkania obu mężczyzn w których znaleźli ukradziony sprzęt elektroniczny.

Dziś 36- letni mężczyzna i jego 42- letni wspólnik usłyszeli zarzut za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali większość ukradzionych rzeczy które, niebawem zostaną zwrócone właścicielowi.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.