Data publikacji: 2017-10-13     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Po ponad roku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa aplikacja nadal cieszy się wielkim zainteresowaniem w Gdańsku. Każdego dnia mieszkańcy nanoszą na mapę sygnały, które następnie policjanci weryfikują. Dziękujemy za wszystkie sygnały i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy. Zachęcamy również do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce i posiada bazę teleadresową wszystkich komend oraz komisariatów w Polsce.

1 lipca 2016 roku w Gdańsku uruchomiono program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Od tego dnia każdy mieszkaniec Gdańska przez Internet może w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób zgłaszać policjantom wszelkie problemy. Dotychczas mundurowi odnotowali blisko 6 tys. zgłoszeń. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im wcale obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo okolicy, w której mieszka, uczy się lub pracuje.

Stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji aplikacja pod koniec lipca br. została ulepszona. Teraz internauci mają możliwość m.in. dodania krótkiego komentarza do zgłoszenia lub 3 plików (JPG, PDF, 3gp, mov, doc, txt) o łącznej maksymalnej wielkości 5MB. Zmieniono także nazwy niektórych zagrożeń, inne kategorie połączono oraz dodano nową kategorię „Wałęsające się bezpańskie psy”. Ponadto wydano wersję na urządzenia mobilne i wersję szkolną aplikacji.

Wszystkie naniesione na Mapę sygnały są kilkukrotnie sprawdzane przez policjantów z ogniw patrolowo-interwencyjnych, dzielnicowych i funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu danego zgłoszenia obejmują je nadzorem. Za wszystkie sygnały dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy zagrożeń.

Zachęcamy także do ściągnięcia i korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, która umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.