Data publikacji: 2017-10-13     Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową

Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zatrzymali 35-letniego gdańszczanina, u którego w trakcie przeszukania pomieszczeń znaleźli narkotyki. Za popełnione przestępstwo sprawca usłyszał zarzut. Dodatkowo prokurator zastosował wobec niego dozór Policji i poręczenie majątkowe. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej w ramach działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej postanowili sprawdzić pewnego gdańszczanina, co do którego mieli informację, że posiada narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 35-latka funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 porcji amfetaminy, które schowane były w plastikowym jajku. Zabezpieczony towar przekazano do dalszych badań, a ich właściciel trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ze Śródmieścia przekazali do prokuratury zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego 35-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Dodatkowo prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec niego dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.