Data publikacji: 2017-10-11     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wczoraj na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego policjanci wspólnie z władzami uczelni zorganizowali pogadankę dla słuchaczy anglojęzycznych nt. bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze omówili na przykładach, co jest przestępstwem, a co wykroczeniem. Ponadto przypomnieli, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz gdzie należy to zgłosić.

Policjanci wspólnie z władzami Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego po raz kolejny zorganizowali dla słuchaczy anglojęzycznych pogadankę na temat bezpieczeństwa. Spotkanie odbyło się wczoraj (10.10.2017 roku) na terenie uczelni. Uczestniczyli w nim funkcjonariusze z komendy miejskiej i komisariatu II.

Podczas spotkania przybliżono słuchaczom podstawowe zasady bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Policjanci opowiedzieli również o zadaniach Policji i umundurowaniu policjantów. Ponadto omówili na przykładach, co jest przestępstwem, a co wykroczeniem oraz przypomnieli, jak należy zachować się w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą przestępstwa i gdzie należy to zgłosić. Każdy chętny mógł także porozmawiać z nimi na nurtujące pytania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.