Data publikacji: 2017-10-06     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci informują, że w związku z sobotnim wydarzeniem „Różaniec do Granic” i niedzielnym meczem żużla należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Funkcjonariusze wszystkich pionów będą strzegli bezpieczeństwa nie tylko uczestników wydarzeń, ale również kierowców i mieszkańców Gdańska. Apelujemy o stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy.

Jutro (07 października br.) w godz. 10.00 – 16.00 na terenie Gdańska odbędzie się wydarzenie kościelne pn. „Różaniec do Granic”. W tym dniu w całej Polsce pielgrzymi udadzą się na godz. 10.30 do wyznaczonych kościołów stacyjnych, skąd o godz. 13.00 wyruszą do tzw. „stref modlitwy”. Na terenie Gdańska wyznaczonych zostało 11 kościołów stacyjnych.

Kościoły oraz planowane trasy przejścia wiernych w ramach wydarzenia:

1.Kościół Św. Wojciecha, ul. Boguckiego 52A; trasa przejścia: ul. Boguckiego, Herberta.

2.Kościół MB Saletyńskiej, ul. Piesza 1; trasa: ul. Radosna, Falowa.

3.Kościół Najświętszego Imienia Maryi, ul. Kępna 11B; trasa: ciągami pieszymi w kierunku plaży.

4.Kościół Św. Rodziny, ul. Rozłogi 4/6, trasa: ul. Nowotna.

5.Kościół Św. Jadwigi Śląskiej, ul. ks. Mariana Góreckiego 18; trasa: ul. oliwska, Zamknięta.

6.Kościół Św. Antoniego Padewskiego, ul. Dworska 2; trasa: ul. Północna.

7.Kościół NMP Królowej Różańca Świętego, Plac NMP 1; trasa: ul. Zgody, Bora Komorowskiego, Obrońców Wybrzeża, wejście na plażę nr 58.

8.Kościół Św. Brata Alberta, ul. Olsztyńska 2; trasa: ul. Kołobrzeska, Olsztyńska, Wika Czarnowskiego, Czarny Dwór, wejście na plażę nr 56.

9.Kościół pw. Świętej Opatrzności Bożej, Al. Jana Pawła II; trasa: Al. Jana Pawła II, Plażowa, wejście na plażę nr 53.

10.Kościół MB Fatimskiej, Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego1; trasa: ul. pomorska, Kapliczna, Morska, wejście na plażę nr 69.

11.Kościół Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Kapliczna15; trasa: ul. Kapliczna, wejście na plażę nr 64


Natomiast w niedzielę o godz. 15.30 na stadionie przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku rozpocznie się mecz żużlowy pomiędzy drużynami Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Get Well Toruń.

W związku z wydarzeniami należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu na trasach przejścia i w pobliżu stadionu. Apelujemy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.