Data publikacji: 2017-10-06     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z komendy miejskiej razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapraszają seniorów na wspólne rozmowy o bezpieczeństwie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (10.10.2017 r.) o godz. 10:30 w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku. Gościem będzie znakomita aktorka Krystyna Łubieńska. Serdecznie zapraszamy!

Już w najbliższy wtorek (10.10.2017 r.) o godz. 10:30 w Dziennym Domu Pomocy przy ul. Sterniczej 2 w Gdańsku odbędzie się spotkanie pod hasłem „Seniorze bądź ostrożny!”. Jest to wspólna akcja Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. W akcję włączyła się również znakomita aktorka Krystyna Łubieńska. Na spotkanie zapraszamy wszystkich aktywnych mieszkańców 60 plus, dla których ważny jest nie tylko zdrowy, ale i bezpieczny tryb życia.

Podczas spotkania funkcjonariusze m.in. opowiedzą o sposobach działania oszustów, uwrażliwią seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa oraz poinformują, jak należy postępować w przypadku zagrożenia.

- Osoby starsze często padają ofiarami naciągaczy, oszustów, przysłowiowych czarnych charakterów – mówi Krystyna Łubieńska, która włączyła się we wspólną akcję gdańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa seniorów. – Fantastycznie, że mogę przyłączyć się do działań, które edukują starsze osoby, jak zapobiec niekorzystnym sytuacjom i zdarzeniom.

Oprócz tematu bezpieczeństwa, w programie znajdą się także: m.in. integracja przy kawie i ciastkach, opowieści o pasjach. Chodzi bowiem o to, by osoby starsze jak najmilej spędziły wolny czas, czerpiąc jednocześnie z doświadczeń prelegentów i rówieśników.

- Zależy nam bardzo, by gdańscy seniorzy mieli możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Dzięki różnorodnej ofercie mogli w niej uczestniczyć, przez to czuć się potrzebni, radośni i spełnieni. Dla osób starszych ważne jest także ciągłe nawiązywanie lub odbudowa więzi społecznych. To sprawia, że w jesieni życia nie czują się samotni.

Głównymi organizatorami spotkań w ramach projektu „Seniorze bądź ostrożny” są: MOPR i Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Partnerami: placówki wsparcia dla seniorów.

Kolejne spotkania o bezpieczeństwie odbędą się 18 października br. o godz. 11.00 w Klubie Samopomocy przy ul. Przemyskiej 21 w Gdańsku oraz 26 października br. o godz. 10.30 w Dziennym Domu Pomocy przy ulicy Wajdeloty 28A w Gdańsku.  Akcja profilaktyczna wpisuje się w obchody Gdańskich Dni Seniora 2017 roku.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.