Data publikacji: 2017-10-04     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Gdańscy policjanci spotkali się ze studentami. Spotkanie będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbyło się na terenie Politechniki Gdańskiej. W debacie uczestniczył Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji III w Gdańsku oraz funkcjonariusze prewencji z komendy miejskiej i komisariatu.

Wczoraj gdańscy policjanci zorganizowali na terenie Politechniki Gdańskiej debatę ewaluacyjną będącą jedną z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu uczestniczył kom. Artur Białecki – Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji III w Gdańsku, funkcjonariusze prewencji z komendy miejskiej i komisariatów Policji, przedstawiciele uczelni oraz grupa ok. 100 studentów.

Głównym celem debaty było uwrażliwienie studentów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa. Policjanci rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Przekazali, jak należy zachować się w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą przestępstwa oraz gdzie należy to zgłosić. Ponadto omówili strukturę i zadania Policji oraz umundurowanie policjantów, a także przekazali informacje o numerach alarmowych.

Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł porozmawiać z funkcjonariuszami i przedstawicielami uczelni na nurtujące ich pytania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.