Data publikacji: 2017-10-03     Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku

Policjanci z komisariatu na Śródmieściu już kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawców rozboju. 50-letnia recydywistka i jej 32-letni wspólnik zaatakowali 48-latka, pobili go, a następnie zabrali portfel z pieniędzmi i dokumentami. Sąd zastosował wobec sprawców areszt tymczasowy na 3 miesiące. 32-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności, jego wspólniczce – do 18 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z komisariatu na Śródmieściu otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że pewien mężczyzna wspólnie z kobietą zaatakowali 48-latka, pobili go, a następnie zabrali portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie ok. 900 euro. Sprawcy zaraz po zdarzeniu uciekli, a poszkodowany z obrażenia ciała trafił do szpitala.

Od momentu otrzymania zgłoszenia nad sprawą intensywnie pracowali policjanci z komisariatu. Już kilka godzin później funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic Śródmieścia zatrzymali poszukiwaną parę. 50-letnia gdańszczanka i jej 32-letni znajomy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze odzyskali też część skradzionych pieniędzy.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił sprawcom zarzuty rozboju. Następnie skierował do sądu wniosek o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku – para najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na fakt, iż w przeszłości 50-latka była karana i odbywała wyrok pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, teraz za swój czyn odpowie w warunkach recydywy. Grozi jej do 18 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.