Data publikacji: 2017-10-03     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Od września w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjanci ruchu drogowego odwiedzają gdańskie szkoły podstawowe i przedszkola, by spotkać się z dziećmi i porozmawiać z nimi o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas takich spotkań policjanci przekazują najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego odblaski.

Od początku roku szkolnego policjanci ruchu drogowego odwiedzają szkoły i przedszkola, by przeprowadzić zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas minionych tygodni funkcjonariusze spotykali się uczniami i przedszkolakami gdańskich placówek edukacyjnych.

W trakcie spotkań policjanci rozmawiali z dziećmi na temat właściwych zachowań najmłodszych uczestników ruchu w trakcie drogi do szkoły i do domu. Funkcjonariusze w czasie prelekcji uczyli między innymi właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasad podróżowania samochodem czy jazdy rowerem. Podczas pogadanek policjanci omówili też temat sygnalizacji świetlnej i zasad jej funkcjonowania oraz poruszyli zagadnienia dotyczące używania elementów odblaskowych.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.