Data publikacji: 2017-10-02     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

W miniony piątek gdańscy policjanci przy udziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zorganizowali debatę dla seniorów. W trakcie spotkania funkcjonariusze Policji oraz zaproszeni przez nich przedstawiciele Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ujawnili metody działania oszustów. Przekazali też wiedzę, jak postępować w przypadku zagrożenia.

W miniony piątek w Sali im. L. Bądkowskiego przy ul. Okopowej 21/27 w Gdańsku policjanci zorganizowali debatę dla seniorów. W spotkaniu uczestniczył kom. Piotr Dolny – Zastępca Komendanta Komisariatu Policji II w Gdańsku, Paweł Orłowski - członek Zarządu Województwa Pomorskiego, Tadeusz Adamejtis – Pełnomocnik Marszałka ds. Polityki Senioralnej, zaproszeni przez mundurowych przedstawiciele Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, a także grupa kilkudziesięciu seniorów.

W trakcie spotkania funkcjonariusze Policji i zaproszeni goście ujawnili metody działania oszustów. Przekazali też wiedzę, jak ustrzec się przez zagrożeniami i jak postępować w przypadku zagrożenia oraz poinformowali, co można zrobić, gdy zawarliśmy niekorzystną umowę. Policjanci przygotowali także stoisko prewencyjne, gdzie rozdawali ulotki, a każdy chętny mógł z nimi porozmawiać na nurtujące pytania.

Głównym celem debat organizowanych przez policjantów jest przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak postępować w przypadku zagrożenia. W trakcie debat każdy ma okazję do wypowiedzenia się na temat bezpieczeństwa. Spotkania te pozwalają również na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu mogą zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.