Data publikacji: 2017-09-27     Jednostka: Referat interwencyjny KMP w Gdańsku

Dzięki policjantom z referatu interwencyjnego komendy miejskiej odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech mężczyzn w wieku 21-40 lat. Sprawcy bez żadnego powodu pobili 23-latka i dwóch jego kolegów. Za popełnione przestępstwa podejrzani usłyszeli zarzuty. Z uwagi na działanie z pobudek chuligańskich sprawcy muszą się liczyć z obostrzeniem kary. Prokurator po przesłuchaniu zastosował wobec nich dozór Policji i poręczenie majątkowe.

W miniony weekend w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu w centrum Gdańska. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol policjantów z referatu interwencyjnego komendy miejskiej. Tam funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21, 26 i 40 lat podejrzanych o pobicie trzech osób. Sprawcy byli nietrzeźwi. 21-letni gdańszczanin miał w wydychanym powietrzu 0,8 promila alkoholu, pozostali dwaj mieszkańcy powiatu tczewskiego ok. 1,9 promila. Zaraz po zatrzymaniu cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że mężczyźni po wyjściu z lokalu bez powodu pobili 23-letniego gdańszczanina. Gdy koledzy pokrzywdzonego stanęli w jego obronie, też zostali pobici. Sprawcy po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty, iż działając z pobudek chuligańskich pobili mężczyzn, narażając ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Funkcjonariusze doprowadzili podejrzanych do prokuratury, gdzie po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec nich dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Za pobicie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.