Data publikacji: 2017-09-27     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wczoraj gdańscy policjanci spotkali się ze studentami anglojęzycznymi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W trakcie spotkania funkcjonariusze rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Policjanci przypomnieli, jak należy zachować się w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą przestępstwa i gdzie należy to zgłosić. Przekazali również informacje o numerach alarmowych.

Wczoraj policjanci prewencji z komendy miejskiej i komisariatu II spotkali się z grupą ponad 150 studentów I roku Anglojęzycznego Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Spotkanie odbyło się na terenie uczelni.

Funkcjonariusze rozmawiali ze studentami na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym i miejscu zamieszkania. Mundurowi przybliżyli również słuchaczom strukturę i zadania Policji oraz umundurowanie policjantów. Ponadto omówili, co jest przestępstwem, a co wykroczeniem oraz przypomnieli, jak należy zachować się w sytuacji, gdy staliśmy się ofiarą przestępstwa i gdzie należy to zgłosić. Każdy chętny mógł także porozmawiać z nimi na nurtujące pytania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.