Data publikacji: 2017-09-26     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” policjanci prewencji i ruchu drogowego uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym na terenie szkoły przy ul. Kościuszki w Gdańsku. Funkcjonariusze przygotowali stoisko prewencyjne, gdzie poprzez konkursy i zabawę omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa, m.in. podczas drogi do szkoły i w trakcie powrotu do domu. Każdy chętny mógł także z bliska zobaczyć policyjny sprzęt.

W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, organizowanej pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w miniony weekend policjanci prewencji i ruchu drogowego z komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami prewencji z komendy wojewódzkiej uczestniczyli w festynie rodzinnym. Imprezę zorganizowano na terenie Szkoły podstawowej nr 52 przy ul. Kościuszki w Gdańsku.

W trakcie spotkania policjanci przygotowali stoisko prewencyjne, gdzie udzielali porad oraz odpowiadali na zadawane pytania. Poprzez konkursy i zabawę omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach, a z uwagi na rozpoczęty nowy rok szkolny przybliżyli słuchaczom tematykę bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły, a także w trakcie powrotu do domu.

W trakcie imprezy funkcjonariusze przygotowali również pokaz sprzętu służbowego, gdzie każdy chętny mógł z bliska m.in. zobaczyć policyjne radiowozy.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.