Data publikacji: 2017-09-18     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

16 września br. policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa rowerzystów. Policjanci przekazali rowerzystom kilkaset odblasków, zestawów oświetleniowych oraz map rowerowych. Wszystko w ramach kampanii „Tygodnia Zrównoważonego Transportu", której celem  jest m.in. promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego.


Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo" wzięli aktywny udział w kampanii „Tydzień Zrównoważonego Transportu”. W ubiegłą sobotę (tj. 16 września br.), przeprowadzili działania profilaktyczne pt. „Sezon rowerowy trwa, pamiętaj o bezpieczeństwie”. Celem kampanii jest promowanie „zielonych” form transportu: publicznego, rowerowego i pieszego. Przy tej okazji policjanci promowali bezpieczne i odpowiedzialne uczestnictwo rowerzystów w ruchu drogowym.

W ramach tej akcji w sobotę na pętli tramwajowej w Gdańsku funkcjonariusze wzięli udział w pikniku "Dzielmy się mobilnością". Policjanci zorganizowali tam swoje stoisko, gdzie przekazywali elementy oświetlenia do roweru, materiały profilaktyczne dot. bezpieczeństwa rowerzystów oraz mapy rowerowe. Natomiast dla najmłodszych uczestników akcji funkcjonariusze przygotowali quizy, konkursy i drobne upominki. Stanowisko zorganizowane przez policjantów cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska i turystów.

Tego samego dnia  funkcjonariusze ruchu drogowego przy najbardziej uczęszczanych drogach dla rowerów zorganizowali punkty kontrolne. W tych miejscach rozmawiali z rowerzystami o bezpieczeństwie, przekazywali ulotki, mapy rowerowe, odblaski oraz elementy oświetlenia do roweru. Policjanci sprawdzali wyposażenie rowerów (oświetlenie i inne urządzenia) oraz to, czy rowerzyści stosują się do przepisów ruchu drogowego. Mundurowi propagowali też używanie przez rowerzystów i pieszych elementów odblaskowych.

 
 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.