Data publikacji: 2017-09-15     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Policjantka z wydziału ruchu drogowego wzięła udział w inauguracji programu edukacyjnego "Autochodzik". Tegoroczna edycja programu rozpoczęła się akcją "Koła stop - robisz krok" ukierunkowaną na naukę bezpiecznego przekraczania jezdni przez najmłodszych pieszych.

W czwartek w gmachu głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczysta inauguracja programu edukacyjnego "Autochodzik". W uroczystości tej udział wzięła policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Program Autochodzik realizowany jest w ponad 120 gdańskich placówkach przedszkolnych i szkolnych. Jego organizatorem jest Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Celem programu jest wprowadzenie dzieci w świat ruchu drogowego i zapoznanie ich z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. W tym roku szkolnym nauka realizowana będzie 4 etapach: Pieszy, Odblaski, Pasy bezpieczeństwa i Jazda na rowerze.

Tegoroczną edycję programu rozpoczyna akcja "Koła stop - robisz krok", ukierunkowana na naukę bezpiecznego przekraczania jezdni przez najmłodszych pieszych. W akcję aktywnie włączyli się gdańscy policjanci, którzy od początku roku szkolnego sukcesywnie docierają do najmłodszych uczestników ruchu drogowego ucząc ich zasad bezpieczeństwa.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.