Data publikacji: 2017-09-15     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo" gdańscy dzielnicowi na bieżąco spotykają się z mieszkańcami Gdańska i przedstawicielami lokalnych władz. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu VIII spotkali się m.in. z działkowcami, przedstawicielami spółdzielni oraz dziećmi ze szkoły podstawowej na Jasieniu. Policjanci rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zawodzie policjanta oraz omówili działanie aplikacji Moja Komenda i Mapa zagrożeń.

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną w swoim rejonie służbowym. Rozpoznają oni potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie bezpieczeństwa, diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo" organizowanych pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji gdańscy dzielnicowi na bieżąco spotykają się z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych władz. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowi z komisariatu przy ul. Kartuskiej spotkali się m.in. z działkowcami, przedstawicielami spółdzielni oraz dziećmi ze szkoły podstawowej na Jasieniu. Policjanci rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym m.in. na terenie ogródków działkowych i w drodze do szkoły. Przybliżyli także pracę policjanta oraz omówili działanie aplikacji Moja Komenda i Mapa zagrożeń. Są to proste w obsłudze aplikacje, dzięki którym można bez problemu odnaleźć najbliższą jednostkę Policji i swojego dzielnicowego oraz samemu zadbać o bezpieczeństwo.

Każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, zachęcamy do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.