Data publikacji: 2017-09-14     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Na jednej z posesji w Gdańsku funkcjonariusze zabezpieczyli pięć pojazdów. Zlikwidowali także plantację marihuany, która znajdowała się w budynku. W związku ze sprawą zatrzymany został 50-letni gdańszczanin. Mężczyzna usłyszał już zarzut uprawy konopi, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

W poniedziałek kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przeprowadzili działania mające na celu zwalczanie przestępczości samochodowej. Podczas akcji, na jednej z posesji w Gdańsku, funkcjonariusze zabezpieczyli pięć samochodów, w których biegły wstępnie stwierdził możliwą ingerencję w pola numeryczne. Zabezpieczono dwa nissany patrol, toyotę land cruiser i dwa mercedesy 500 o łącznej wartości ok. 250 tys. zł, które zostaną poddane szczegółowym badaniom mechanoskopijnym.

W trakcie dalszych czynności w budynku znajdującym się na terenie posesji kryminalni ujawnili uprawę konopi, która wyposażona była w pełną aparaturę służącą do kompleksowej pielęgnacji roślin. Na poddaszu budynku funkcjonariusze zabezpieczyli w namiocie doniczki z krzakami konopi.  Po przejściu przez szafę do ukrytych pomieszczeń znaleźli kolejnych kilkadziesiąt doniczek z krzakami konopi. Łącznie zabezpieczono ponad 100 doniczek z krzewami konopi w różnej fazie wzrostu, które zostały przekazane do dalszych badań fizykochemicznych.

Na miejscu policjanci zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj gdańszczanin został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. Prokurator na podstawie zebranych dowodów przedstawił mu zarzut uprawy konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste. Po zakończeniu czynności prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 50-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku – mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury prowadzą śledztwo w tej sprawie. Za uprawę konopi, której uprawa może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste, sprawcy grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.