Data publikacji: 2017-09-13     Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku

Kryminalni z komisariatu w Osowej zatrzymali 25-latka podejrzanego o podpalenie samochodów. Zdarzenie miało miejsce w maju br. na parkingu w dzielnicy Matarnia, a straty pokrzywdzeni wycenili na ponad 100 tys. zł. Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Dziś sprawca zostanie doprowadzony do prokuratury na dalsze czynności procesowe.

Na początku maja br. gdańscy policjanci zostali powiadomieni o pożarze trzech samochodów na parkingu w dzielnicy Matarnia. Wyjaśniając okoliczności sprawy na miejscu funkcjonariusze m.in. przeprowadzili oględziny zniszczonych samochodów, zabezpieczyli ślady do dalszych badań oraz sprawdzali okoliczne monitoringi. W trakcie dalszych czynności biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Sprawą od początku zajmowali się kryminalni z pobliskiego komisariatu. W wyniku działań operacyjnych ustalili oni, że związek ze sprawą ma pewien 25-latek i od razu rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W poniedziałek po południu 25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj na podstawie zebranych dowodów śledczy z Osowej przedstawili mu zarzut uszkodzenia mercedesa, bmw i jeepa renegade wspólnie z inną osobą. Zarzut ten sprawca usłyszał w recydywie. Ponadto w dniu zatrzymania policjanci z Przymorza na podstawie dowodów, w tym opinii biegłego, przedstawili mu zarzut kierowania w kwietniu br. samochodem będąc się pod wpływem narkotyków.

Dziś funkcjonariusze z Osowej doprowadzą 25-letniego sprawcę do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Za uszkodzenie mienia w recydywie grozi do 7 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.