Data publikacji: 2017-06-16     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z komendy miejskiej i komisariatu w Nowym Porcie spotkali się z młodymi mieszkańcami Gdańska. Spotkanie, będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbyło się w IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Na Zaspę 31a w Gdańsku. W debacie uczestniczył Komendant  Komisariatu Policji VI w Gdańsku oraz funkcjonariusze prewencji.

W środę policjanci z komendy miejskiej i komisariatu w Nowym Porcie wspólnie z dyrekcją IV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku zorganizowali dla mieszkańców debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu.  Spotkanie, będące jednym z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, odbyło się na terenie IV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Na Zaspę 31a w Gdańsku. W debacie uczestniczył Komendant Komisariatu Policji VI w Gdańsku, funkcjonariusze prewencji, przedstawiciele władz szkoły oraz grupa ok. 60 młodych osób.

Podczas spotkania policjanci rozmawiali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na ulicy i w trakcie podróży, a także w kontaktach z nowo poznanymi osobami. Funkcjonariusze omówili również kwestię odpowiedzialności karnej i ujęcia obywatelskiego. Przypomniano także numery alarmowe. W kolejnej części spotkania omówione zostało działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, Regionalnego Systemu Ostrzegania, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji Moja Komenda.

Na zakończenie debaty każdy chętny indywidualnie mógł także porozmawiać z policjantami na nurtujące go pytania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.