Data publikacji: 2017-06-13     Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna w trakcie kłótni ze swoim znajomym pobił go i okradł. Pokrzywdzony trafił do szpitala. Wczoraj sąd zastosował wobec 20-letniego podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku uzyskali informację, że do szpitala przewieziony został mężczyzna, który posiada na ciele obrażenia świadczące o pobiciu. Pomimo tego, że formalnie policjanci nie zostali o tym fakcie poinformowani, kryminalni od razu zajęli się tą sprawą.

Już po kilku godzinach ustalili sprawce i wszystkie okoliczności zdarzenia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 20-letni mężczyzna przyszedł do swojego znajomego, przewrócił go na ziemię i zaczął go bić i kopać po całym ciele. Żądał aby ofiara podała numer pin do karty bankomatowej i do telefonu komórkowego. Gdy zabrał mu cenne przedmioty od razu uciekł. Pokrzywdzonego pogotowie zabrało do szpitala.

Kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdańska. W Prokuraturze Rejonowej Gdańsk – Wrzeszcz usłyszał zarzuty, a wczoraj sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.