Data publikacji: 2017-06-09     Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Finał Wojewódzki XXX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2017 został rozstrzygnięty. Dwa pierwsze miejsca zajęli funkcjonariusze z gdańskiej drogówki. Najlepszym policjantem, tak jak rok temu, okazał się asp. Michał Konkol. Drugi na podium stanął sierż. sztab. Arkadiusz Grabarz.

Trwający dwa dni konkurs na najlepszego policjanta ruchu drogowego w 2017 roku dobiegł końca.

W dwóch etapach konkursu, funkcjonariusze drogówki sprawdzili wiedzę teoretyczną, podjęli się ręcznej regulacji ruchem, strzelali z broni służbowej oraz udzielali pomocy ofiarom wypadku drogowego. Policjanci musieli się także wykazać podczas sprawnościowej jazdy motocyklem służbowym i samochodem osobowym. Pierwsza część konkursu po raz pierwszy odbyła się na terenie ODTJ w Pszczółkach.

W klasyfikacji ogólnej najlepszy okazał się funkcjonariusz gdańskiej drogówki – asp. Michał Konkol. Drugi na podium stanął sierż. sztab. Arkadiusz Grabarz z KMP w Gdańsku, a miejsce trzecie zajął asp. Damian Derc z KPP w Pucku.

Test wiedzy wygrał mł. asp. Arkadiusz Loda z KPP w Lęborku, w strzelaniu z broni służbowej najlepszy okazał się sierż. sztab. Arkadiusz Grabarz z KMP w Gdańsku, który triumfował także w jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem osobowym. Na skrzyżowaniu najlepiej poradził sobie mł. asp. Arkadiusz Loda, a w udzielaniu pierwszej pomocy najlepszym okazał się sierż. Karol Kościuk z KPP w Pruszczu Gdańskim.

Michał Konkol i Arkadiusz Grabarz będą reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego. Życzymy powodzenia!

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.