Data publikacji: 2017-06-09     Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową

Kryminalni z wydziału narkotykowego komendy miejskiej zabezpieczyli 3 kg suszu konopi i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwo sprawcy usłyszeli zarzuty. Wobec 26-latka z Gdańska prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe. 28-letni obywatel Niemiec decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek popołudniu na jednej z ulic Brzeźna kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej samochód alfa romeo. Wewnątrz auta było dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, którzy na widok policjantów wyraźnie zaczęli się denerwować.

W wyniku bardzo dokładnego przeszukania osób i samochodu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 45 gram suszu konopi. Mężczyźni zostali zatrzymani, a narkotyki trafiły do dalszych badań. W trakcie dalszej pracy kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze użytkowane przez zatrzymanych i w jednym z garaży na terenie Gdańska zabezpieczyli 3 kg suszu marihuany.

Wczoraj 28-letni obywatel Niemiec i 26-letni gdańszczanin zostali doprowadzeni do prokuratury. Na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił im zarzuty udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków w postaci ziela konopi o wadze blisko 3,1 kg. Po zakończeniu czynności procesowych w prokuraturze 28-letni sprawca został doprowadzony do sądu, gdzie sędzia na wniosek śledczych zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Wobec 26-latka z Gdańska prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe.

Udział w obrocie znacznej ilości narkotyków to przestępstwo zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.