Data publikacji: 2017-06-09     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Gdańscy dzielnicowi spotykają się z mieszkańcami oraz przedstawicielami lokalnych instytucji i rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie. To policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną. Rozpoznają oni potrzeby i oczekiwania mieszkańców, diagnozują lokalne problemy oraz pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Podczas spotkań dzielnicowi informują także o aplikacji Moja Komenda, Mapa zagrożeń i Regionalnym Systemie Ostrzegania.

Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną w swoim rejonie służbowym. Rozpoznają oni potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. To policjanci, do których można zwrócić się o pomoc w granicach kompetencji Policji lub przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” gdańscy dzielnicowi na bieżąco spotykają się z mieszkańcami i przedstawicielami lokalnych instytucji. Tylko w ostatnich dniach dzielnicowi spotkali się m.in. z radami osiedli oraz uczestniczyli w festynach z okazji Dni sąsiada.

Podczas rozmów gdańscy dzielnicowi rozmawiają również o zawodzie policjanta oraz zachęcają do korzystania z aplikacji Moja Komenda, Mapa zagrożeń i Regionalny System Ostrzegania.

By ułatwić kontakt mieszkańców z dzielnicowymi, zostali oni wyposażeni w telefony komórkowe oraz posiadają skrzynki poczty elektronicznej. Dzięki aplikacji Moja Komenda każdy z nas może odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Odnaleźć swojego dzielnicowego użytkownik może nawet, gdy nie posiada dostępu do Internetu.

Pamiętajmy jednak, że w przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji należy korzystać wyłącznie z numerów alarmowych 997 i 112.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.