Data publikacji: 2017-06-09     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Mieszkańcy Gdańska chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w maju br. policjanci z komendy miejskiej odnotowali  567 zgłoszeń. Od początku uruchomienia aplikacji do końca maja br. w Gdańsku zostało naniesionych na mapę 4103 sygnałów.  Każde zgłoszenia funkcjonariusze dokładnie weryfikują, a potwierdzone miejsce zagrożone obejmują nadzorem.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom Gdańska oraz turystom to priorytetowe zadanie dla policjantów z komendy miejskiej i podległych komisariatów. Jednym z narzędzi służącym do zdiagnozowania skali zagrożeń jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki KMZB każdy z nas ma możliwość zgłoszenia problemów społecznych, które wpływają na nasze poczucie bezpieczeństwa w danym rejonie.

Mieszkańcy Gdańska chętnie korzystają z Mapy zagrożeń. Tylko w maju br. policjanci z komendy miejskiej odnotowali  567 zgłoszeń. Od początku uruchomienia aplikacji do końca maja br. w Gdańsku naniesiono na mapę 4103 sygnałów. Najczęściej nanoszone są zagrożenia dotyczące nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości i spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Choć jest ich zdecydowanie mniej, to pojawiają się również sygnały dotyczące złej organizacji ruchu drogowego, dzikich wysypisk śmieci i żebrania.

Wszystkie otrzymane sygnały są kilkukrotnie sprawdzane przez policjantów z ogniw patrolowo-interwencyjnych, dzielnicowych i funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci po potwierdzeniu danego zgłoszenia obejmują je nadzorem. Za wszystkie sygnały dziękujemy i zachęcamy do dalszego korzystania z Mapy zagrożeń.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.