Data publikacji: 2017-06-08     Jednostka: Wydział Kryminalny KMP w Gdańsku

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali sprawców, którzy ukradli pieniądze i biżuterię z otwartego domu znajdującego się w pobliżu Gdańska. Zatrzymani to gdańszczanie w wieku 18, 28 i 33 lat. Policjanci odzyskali także całe skradzione mienie. Za popełnioną kradzież sprawcy usłyszeli zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy miejskiej, po tym jak ustalili, że w pobliżu Gdańska doszło do kradzieży mienia z domu jednorodzinnego, chwilę później na ul. Przywidzkiej w Gdańsku zatrzymali samochód, którym uciekali sprawcy, a następnie zatrzymali trzech gdańszczan w wieku 18, 28 i 33 lat poruszających się tym autem. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy zatrzymanych skradzione pieniądze w kwocie łącznej 24,5 tys. zł i biżuterię. W trakcie dalszych czynności policjanci skontaktowali się z pokrzywdzoną oraz przyjęli zawiadomienie w tej sprawie.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów funkcjonariusze z Komisariatu I w Kolbudach przedstawili im zarzuty wspólnej kradzieży pieniędzy i biżuterii o łącznej wartości strat ponad 27 tys. zł. Sprawcy przyznali się do tego przestępstwa.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.