Data publikacji: 2017-06-06     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z komendy miejskiej i komisariatów uczestniczyli w festynach zorganizowanych na terenie Gdańska. Poprzez konkursy i zabawę funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz odpowiadali na zadawane pytania. Dziś mundurowi spotykają się z uczniami w Kinie Helios, gdzie rozmawiać będą o bezpieczeństwie podczas wakacji.

W ostatnich dniach policjanci z wydziału prewencji i ruchu drogowego z komendy miejskiej i komisariatów uczestniczyli w festynach, które zorganizowano na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego oraz stadionu przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk.

Funkcjonariusze przygotowali stoiska informacyjne, gdzie poprzez konkursy i zabawę przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na ulicy i nad wodą. Funkcjonariusze odpowiadali również na zadawane pytania oraz rozdawali ulotki i odblaski. W trakcie tych imprez policjanci przygotowali również pokaz sprzętu służbowego, gdzie każdy chętny mógł z bliska zobaczyć policyjny radiowóz lub usiąść na policyjnym motorze.

Dziś funkcjonariusze z komendy miejskiej spotykają się z uczniami w Kinie Helios w ramach programu Akademia Bezpieczeństwa. Tematem dzisiejszego spotkania są „Bezpieczne wakacje”. Policjanci rozmawiać będą z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w górach, w lesie oraz na podwórku.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.