Data publikacji: 2017-06-05     Jednostka: Komisariat Policji II w Gdańsku

Kryminalni ze Śródmieścia zatrzymali 30-latka podejrzanego o kierowanie gróźb wobec znajomej. Jak ustalili policjanci, mężczyzna oblał płynem kobietę i groził, że ją zabije. Za popełnione przestępstwa sprawca usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 1 miesiąca. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o groźbach karalnych kierowanych wobec pewnej gdańszczanki. Jak ustalili funkcjonariusze, 30-letni gdańszczanin oblał płynem kobietę i groził, że ją zabije. Dzień później groził, że obleje ją kwasem.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni ze Śródmieścia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany 30-latek. Mężczyzna na ich widok próbował uciekać. Kryminalni od razu ruszyli za nim w pościg i go zatrzymali. Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec kobiety. Następnie policjanci doprowadzili go do prokuratury na dalsze czynności. Po przesłuchaniu prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 30-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec gdańszczanina areszt tymczasowy na okres 1 miesiąca.

Mężczyzna w przeszłości był karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności. W wyniku sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że jest on poszukiwany celem odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Za kierowanie gróźb sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.