Data publikacji: 2017-06-02     Jednostka: Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową

Kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej zatrzymali 19-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego, który w samochodzie miał amfetaminę i susz konopi. Sprawca za popełnione przestępstwo usłyszał zarzut, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek w godzinach późnowieczornych kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej patrolując rejon Brzeźna zauważyli pojazd saab, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Na widok policjantów wyraźnie zaczęli się oni denerwować. Nie umknęło to uwadze funkcjonariuszy i postanowili sprawdzić, co się za tym kryje.

Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą saaba siedział 19 –letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Pasażerem był jego 22-letni znajomy. Podczas przeszukania auta kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 gram suszu konopi i amfetaminę. Zabezpieczony towar przekazano do dalszych badań, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów 19-letni sprawca usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Przyznał się do stawianego zarzutu, złożył wyjaśnienia i dobrowolnie poddał się karze.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.