Data publikacji: 2017-06-02     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Tylko w maju br. dzielnicowi z gdańskich komisariatów odbyli ponad 200 spotkań z mieszkańcami i lokalnym samorządem. W trakcie rozmów policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz informują o działaniu aplikacji Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i zawodzie policjanta.

Dzielnicowi z gdańskich komisariatów w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" na bieżąco spotykają się z mieszkańcami i lokalnym samorządem. Tylko w maju br. odbyli oni ponad 200 tego typu spotkań. W trakcie rozmów z mieszkańcami policjanci poruszają tematykę dotyczącą zawodu policjanta, informując o wymogach, jakie musi spełnić kandydat do służby w Policji oraz informują o etapach postępowania kwalifikacyjnego.

Funkcjonariusze przypominają również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz informują o działaniu aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Są to proste w obsłudze aplikacje, dzięki którym  można bez problemu odnaleźć najbliższą jednostkę Policji i swojego dzielnicowego oraz samemu zadbać o bezpieczeństwo.

Każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, zachęcamy do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i Mapy zagrożeń.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.