Data publikacji: 2017-05-26     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie Gdańska cieszy się bardzo dużą popularnością. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się zagrożeniach. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia, a także do korzystania z aplikacji Moja Komenda.

Gdańscy dzielnicowi w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas" podczas rozmów z mieszkańcami informują o aplikacji Moja Komenda. Funkcjonariusze proponują korzystanie z szybkiej i prostej w obsłudze aplikacji, dzięki której każdy bez problemu odnajdzie najbliższą jednostkę Policji oraz swojego dzielnicowego z jego numerem telefonu.

W trakcie spotkań z mieszkańcami dzielnicowi zachęcają również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to program, dzięki któremu każdy mieszkaniec Gdańska może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Można też sprawdzić czy w okolicy zamieszkania jest bezpiecznie.

Każdego dnia gdańscy policjanci weryfikują sygnały, które mieszkańcy nanieśli na Mapę zagrożeń. Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze potwierdzili naniesione na mapę m.in. informacje dotyczące nieprawidłowego parkowania na Morenie, Przymorzu i w Osowej. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia funkcjonariusze obejmują je nadzorem.

Każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa, zachęcamy do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i Mapy zagrożeń.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.