Data publikacji: 2017-05-24     Jednostka: Komisariat Policji III w Gdańsku

Dzięki pracy policjantów z Wrzeszcza odpowiedzialności karnej nie uniknie 29-letni recydywista. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do opla i kradzież z wnętrza saszetki z dokumentami i pieniędzmi. Ponadto odpowie on za rozbój na 49-letniej gdańszczance. Sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Suchanina. Na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Kilka dni temu policjanci z Suchanina patrolując rejon ul. Kartuskiej zauważyli śpiącego na ławce mężczyznę. Był to poszukiwany przez policjantów z Wrzeszcza 29-latek. Gdańszczanin został zatrzymany i przekazany kolegom z komisariatu III. Kryminalni z Wrzeszcza pracując nad sprawami kradzieży z włamaniem do pojazdów ustalili operacyjnie, że 29-letni recydywista wspólnie z inną osobą w marcu br. włamał się do zaparkowanego opla zafiry. Z wnętrza sprawcy ukradli saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. W trakcie dalszych czynności śledczy z komisariatu ustalili, że w dniu zatrzymania 29-latek zaatakował pewną gdańszczankę na Żabiance. Mężczyzna chwycił ją za głowę, a następnie zerwał łańcuszek o wartości 1100 zł i uciekł.

W chwili zatrzymania mundurowi znaleźli przy 29-letnim sprawcy paragon z lombardu, w którym zastawił skradziony łańcuszek. Skradzione mienie zostało odzyskane i zabezpieczone przez policjantów.

Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał zarzuty rozboju i kradzieży z włamaniem. Następnie został przesłuchany przez prokuratora, który skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec 29-letniego gdańszczanina areszt tymczasowy na trzy miesiące.

Mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i odsiadywał wyrok pozbawienia wolności, dlatego za te przestępstwa odpowie w warunkach recydywy. Za rozbój w warunkach recydywy grozi do 18 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi do 15 lat więzienia.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.