Data publikacji: 2017-05-24     Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku

Wczoraj policjanci z komisariatu I przedstawili matce 2-miesięcznej dziewczynki zarzut nieumyślnego narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 38-letnia kobieta będąc w stanie nietrzeźwości opiekowała się swoim dzieckiem. Za popełnione przestępstwo grozi jej do roku pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z komisariatu I na podstawie zebranych dowodów przedstawili matce 2-miesięcznej dziewczynki zarzut nieumyślnego narażenia swojego dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Kobieta została zatrzymana w niedzielę wieczorem, po tym jak dyżurny otrzymał informację, że w jednym z tramwajów znajduje się dwoje nietrzeźwych rodziców z małym dzieckiem w wózku. Na miejscu policjanci ustalili, że 38-latka ma w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu, natomiast 35-latek ponad 2,7 promila alkoholu. Znajdujące się w wózku dziecko zostało przebadane przez lekarza, a następnie umieszczone w pogotowiu rodzinnym.

O całym zdarzeniu policjanci powiadomili sąd rodzinny i prokuraturę.

Za nieumyślne narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do roku pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.