Data publikacji: 2017-05-18     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wywiadowcy z komendy miejskiej zatrzymali trzech gdańszczan, przy których znaleźli narkotyki. 20-latek na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzut udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków, a 17-latek i 18-latek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Wobec sprawców zastosowano areszty tymczasowe na trzy miesiące i dozór Policji.

W nocy z 15/16 maja br. policyjni wywiadowcy patrolując rejon podległy komisariatowi we Wrzeszczu na al. Grunwaldzkiej zatrzymali do kontroli drogowej seata leon. Wewnątrz auta znajdowało się 5 mężczyzn. Policjanci w wyniku przeprowadzonej kontroli znaleźli przy nich znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczony towar został przekazany do dalszych badań, a czterech mieszkańców Gdańska w wieku 17-20 lat i 22-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego trafili do policyjnego aresztu.

Na podstawie zebranych dowodów 20-letni mieszkaniec Gdańska, przy którym znaleziono ponad 250 gram suszu konopi, usłyszał zarzut udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków. 17-letni sprawca usłyszał zarzut posiadania ponad 50 gram suszu konopi, a 18-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany i 41 tabletek zawierających MDMA.

Sprawców przesłuchał prokurator. Sąd wobec 17-latka i 20-latka zastosował areszty tymczasowe na 3 miesiące. Wobec 18-latka zastosowano dozór Policji. W przeszłości 17-latek i 20-latek byli notowani za narkotyki. 18-letni sprawca był notowany m.in. za pobicie i uszkodzenie mienia.

Wprowadzenie do obrotu lub uczestniczenie w obrocie znaczną ilością narkotyków to przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.