Data publikacji: 2017-05-18     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Jak co roku w związku ze zbliżającym się okresem wypoczynku letniego i wzrostem zainteresowania kontrolami autokarów przewożących dzieci i młodzież na różnego rodzaju wycieczki, gdańska policja wyszła z inicjatywą zorganizowania stałego punktu kontroli autokarów przewożących dzieci.

Punkt kontroli zorganizowano na parkingu P-5 przy Energa Stadion Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej), gdzie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego gdańskiej komendy od 22 maja do 22 czerwca 2017 roku (dni powszednie) kontrolują autokary w godzinach 06.30-10.00, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania o planowanym wyjeździe. Po sprawdzeniu pojazdu funkcjonariusze wydadzą stosowne zaświadczenie o przeprowadzonej kontroli, które kierujący okaże organizatorowi wycieczki.

Po 22 czerwca br., w weekendy, a także w innych godzinach niż wyżej wymienione, można umówić się na kontrolę autokaru po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego, zgłaszając potrzebę kontroli najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę zwrócą na stan techniczny pojazdu.

Telefony kontaktowe do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku - 058 321-69-47 lub 058 321-69-45.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.