Data publikacji: 2017-05-18     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjantów z Referatu Wodnego odwiedziły dzieci ze szkoły podstawowej w Suchym Dębie. Uczniowie mieli okazję poznać pracę policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo m.in. plażowiczów, osób korzystających ze sprzętów wodnych i jednostek pływających. Funkcjonariusze przekazali dzieciom wiele niezbędnych porad, dzięki którym wypoczynek nad wodą będzie dla nich bezpieczny.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów z Referatu Wodnego. Całe spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a dzieci zadawały wiele pytań, na które policjanci udzielali wyczerpujących odpowiedzi.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Podczas wyjazdów dzieci mogą spotkać  najróżniejsze przygody. W nieznanym mieście, a szczególnie na plaży można się zgubić. Co wtedy należy zrobić? Do kogo się zwrócić o pomoc? Na te i inne pytania odpowiadali policjanci. Funkcjonariusze przypomnieli również dzieciom numery telefonów alarmowych.

Policjanci przedstawili dzieciom najważniejsze zasady dotyczące bezpiecznego pobytu, a szczególnie zabawy nad wodą. Uczniowie mieli okazję zobaczyć policyjne łodzie oraz usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.