Data publikacji: 2017-05-16     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o włamania do altan, samochodu i co najmniej 15 piwnic. Sprawca z wnętrz kradł wartościowe przedmioty, w tym m.in. elektronarzędzia i rowery. Śledczy przedstawili mu łącznie 20 zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy miejskiej pracując nad wyjaśnieniem spraw dotyczących włamań do piwnic i pojazdów na terenie Gdańska zatrzymali w minionym tygodniu 20-latka. Jak ustalili policjanci, młody gdańszczanin podejrzany jest o włamania do samochodu, altan i co najmniej 15 piwnic oraz usiłowanie włamań do kolejnych piwnic. Zdarzenia miały miejsce w ostatnich latach. Sprawca z wnętrza kradł wartościowe rzeczy, w tym m.in. elektronarzędzia, rowery i sprzęt narciarski. Pracujący nad sprawą śledczy z komisariatu I ustalili także, że ten sam 20-latek odpowiada również za kradzież roweru i drabiny o wartości 1000 zł.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci z komisariatu I przedstawili sprawcy łącznie 20 zarzutów. 20-latek przyznał się do wszystkich stawianych zarzutów i złożył wyjaśnienia.

Za usiłowanie i kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.