Data publikacji: 2017-05-16     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę tira, który autem uszkodził bramę wjazdową do firmy, do której przywiózł materiały budowlane. Badanie alkomatem wykazało, że 61-letni kierujący miał w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za szkody spowodowane uszkodzeniem bramy.

Wczoraj popołudniu dyżurny komendy miejskiej został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na terenie jednej z firm przy ul. Trakt Św. Wojciecha. Według zgłoszenia kierowca pojazdu ciężarowego miał uderzyć w bramę wjazdową,powodując wyrwanie jednego jej skrzydła. Natychmiast na miejsce dyżurny wysłał policjantów ruchu drogowego. Tam funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie i zatrzymali 61-letniego kierowcę tira, który jak wykazało badanie, miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Ponadto w jego samochodzie policjanci znaleźli puszki z piwem, w tym jedno z nich było otwarte i wypite do połowy.

Jak wstępnie ustalili policjanci, tuż przed godz. 15:00 mężczyzna przywiózł do gdańskiej firmy materiały budowlane. Po tym jak dowiedział się, że towaru w tym dniu już nie rozładuje, zaczął wyjeżdżać tirem z terenu firmy. W pewnym momencie 61-latek prawym bokiem mana zahaczył o skrzydło bramy wjazdowej wyrywając je z zawiasów. Funkcjonariusze drogówki odebrali pijanemu kierowcy prawo jazdy i przewieźli mieszkańca Dąbrowy Górniczej do komisariatu na Oruni.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień oraz wysoka grzywna.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.