Data publikacji: 2017-05-15     Jednostka: Komisariat Policji I w Gdańsku

Dzięki natychmiastowej reakcji gdańskich policjantów z Komisariatu I, odpowiedzialności nie unikną osoby, które brały udział w pobiciu 14-letniej uczennicy. Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Gdańsku pod gimnazjum na Chełmie. Funkcjonariusze ustalili wszystkich uczestników zdarzenia i zatrzymali dwie najbardziej agresywne dziewczyny. 14-latki dzisiaj zostaną przesłuchane przez sąd rodzinny. Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymane brały udział jeszcze w dwóch innych pobiciach.

Dzisiaj rano policjanci doprowadzili do Sądu Rodzinnego w Gdańsku dwie 14-latki podejrzane o pobicie swojej rówieśniczki. Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (11 maja br.) w okolicach gimnazjum na Chełmie. Funkcjonariusze wówczas ustalili wszystkich uczestników tego zdarzenia, a dwie najbardziej agresywne dziewczyny zatrzymali i doprowadzili do policyjnej izby dziecka.

W trakcie wyjaśniania tej sprawy, policjanci z Komisariatu I zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że zatrzymane 14-latki brały udział w łącznie trzech pobiciach. Są to trzy odrębne sprawy, gdzie pokrzywdzonymi są gimnazjalistki.

Funkcjonariusze cały zebrany materiał dowodowy dotyczący zatrzymanych 14-latek przekazali do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Biorąc pod uwagę bierną postawę uczniów szkoły na Chemie, co widoczne jest na filmach przedstawiających to zdarzenie, policjanci w najbliższych dniach przeprowadzą spotkania edukacyjne z młodzieżą tej szkoły. W trakcie wizyt funkcjonariusze porozmawiają z uczniami o tym co się wydarzyło i w jaki sposób powinni zachować się w takiej sytuacji.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.